Travelpark

Genel Koşullar

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

ŞARTLAR VE KOŞULLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Travelpark, bu şartlar ve koşulları dilediği zaman değiştirme ve düzeltme hakkını saklı tutar. Değişiklikler, Travelpark web sitesinde yayınlandıkları andan itibaren geçerli olacaktır.

SEYAHAT EDEN MİSAFİRLERİN İSİMLERİ

Travelpark TBA,TEST ya da çeşitli kısaltmalar kullanılarak yapılan rezervasyonların oteller tarafından kabul edilmemesi durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez, bu şekilde yapılmış rezervasyonları iptal etme hakkını saklı tutar. Seyahat eden tüm misafirlerin gerçek isim ve soy isimleri rezervasyon formunda mutlaka bildirilmedir.

E.POSTA HESAPLARI

Travelpark üyelerinin sisteme doğru e.posta adresi kayıt etmesi ve e.posta adresi değişikliklerini Travelpark'ya bildirmesi kendi sorumluluğu altındadır. Eğer, Travelpark tarafından gönderilmiş bir  e.posta, Gereksiz ( Junk ) veya Toplu ( Bulk ) posta klasörüne gelmiş ise, bu e.posta’yı açtıktan sonra "gereksiz değil" (not spam) veya "bu gereksiz değildir" ( this is not spam ) butonunu işaretleyerek, bunun tekrar gerçekleşmesini engelleyebilirsiniz.

ODA TİPLERİ

Seyahat eden misafirler için yapılan rezervasyondaki oda tipinin uygunluğu, tamamen rezervasyonu yapan Travelpark acentasının sorumluluğundadır. Eğer rezervasyon yapılmış odanın kapasitesinden daha fazla kişi aynı odada konaklamak isterse, otelin rezervasyonu kabul etmeme hakkı vardır. İptal edilmesi halinde ise belirtilmiş iptal kuralları geçerli olacaktır.

Travelpark oda ile ilgili talepleri ( sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi ) alır ve otele iletir. Ancak bu taleplerin gerçekleşeceğini garanti etmez.

Travelpark rezervasyon esnasında seçilmiş oda tipini otele aynı şekilde iletir ve seçilen kişi sayısına uygun oda tipinin verilmesini garanti eder. Ancak rezervasyon yapılmış oda içerisindeki yatak dağılımı/tipi Travelpark'nun kontrolu altında değildir, giriş gününde otel tarafından belirlenip, tahsis edilir. Örneğin iki yataklı bir oda yerine, çift kişilik tek yataklı bir odanın temin edildiği ve /veya çift kişilik tek bir yatağın, iki ayrı yatağın birleştirilmesinden meydana getirilmiş olduğu durumlar olabilir.

Oda tiplerine dair tüm tercihler otele yönlendirilirken, oda tahsisi otel tarafından yapılır ve kayıt işlem zamanındaki uygunluğa bağlıdır. Oda numaraları Travelpark tarafından belirlenemez ya da garanti edilemez.

Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve yaşlarının doğruluğu acentenin kendi sorumluluğundadır. Belirtilen yaş sınırı içerisindeki çocuklar için kimlik talep edilebilir

OTEL KATEGORİLERİ / YEREL SINIFLANDIRMALAR VE * ( YILDIZ ) DERECELENDİRMELERİ

Yıldız değerlendirmeleri, otelin kalitesinin, sunulan aktivitelerin ve servislerin yaklaşık seviyesinin genel bir görüntüsünü vermeyi amaçlar. Bununla birlikte, bu değerlendirme sistemi ülkeden ülkeye değişebilir. Örneğin, 5 *'lı bir Bangkok oteli, 5* 'lı bir Londra Oteli ile aynı olmayacaktır. Travelpark, oteller tarafından sağlanmış, kategori ve *( yıldız ) değerlendirilmelerinden sorumlu değildir.

ÖDEME VE FİYAT

Döviz kurları genelde, piyasadaki hareketlere bağlı olarak günlük bazda değişir. Travelpark web sitesinde gösterilen oda fiyatları her türlü piyasa hareketliliğine bağlı olarak güncelleme hakkını saklı tutar. Döviz kuru hareketliliğiyle ilgili her türlü değişiklik hali hazırda teyit edilmiş bir rezervasyonun fiyatını etkilemez ve hiç bir geri ödeme yapılmaz.

ÖNEMLİ

Şirketimizin ismi, otel rezervasyonu yapmak için kullanılan kredi kartının hesap özetinde Travelpark olarak görülecektir. Eğer Travelpark üyesi bir acente, otel rezervasyonu yapmak için misafire ait bir kredi kartı kullanmış ise herhangi bir yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için bu bilgiyi misafire iletmek ile yükümlüdür.

Yayınlanan fiyatlardaki Değişiklik - döviz kuru hareketleri haricinde.

Travelpark, herhangi bir fiyatlandırma hata ve/veya eksikliğini düzeltme hakkını saklı tutar. Bu, otel veya yerel acente tarafından yapılmış hata ve/veya eksiklikleri de içerir. Fiyat hata ve/veya eksikliği olması halinde, Travelpark, rezervasyonu yapan acenteye aşağıda belirtilmiş üç seçeneği sunar.- Rezervasyonu doğru fiyat üzerinden teyit etmek.- Rezervasyonu cezasız iptal etmek.- Uygunluğa bağlı olarak müsait bir alternatif otel sunmak.

FARKLI PAZAR FİYATLARI

Travelpark online sistemi üzerinde gösterilmiş tüm fiyatlar her pazar ve/veya milliyet için geçerli değildir. Farklı bir pazar ve/veya milliyet için otelin herhangi bir ön bildirim yapmaksızın fiyatı değiştirme hakkı vardır. Travelpark üzerinde belirtilmiş tüm fiyatlar sadece gezi, eğlence ve tatil amaçlı konaklamalar için geçerlidir. Travelpark, belirtilen nedenler dışında seyahat eden misafirlerin rezervasyonlarından kaynaklanabilecek sorunlardan sorumlu tutulamaz.

TATİL YERİ VE ULUSLARARASI İŞLEM ÜCRETLERİ

Bazı kredi kart tedarikçileri, uluslararası işlem ücretleri talep edebilir. Travelpark, kontrolü dışında uygulanan hiçbir uluslararası işlem masraflarından sorumlu değildir.

Bazı tesisler, özellikle ABD otelleri, doğrudan otele ödenmesi gereken tatil yeri ücreti tahsil edebilir. Bu ücret genelde bir gece/bir oda için 10$ ile 20$ arasında değişebilir. Travelpark tatil yeri ücretlerinden sorumlu değildir ve otellerin uygulamaları üzerinde kontrolü yoktur.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK

Tüm iptal ve değişiklik taleplerinin Travelpark web sitesi üzerinden talep edilmiş veya yapılmış olması gerekmektedir. Telefon ile iptal veya değişiklik talepleri kabul edilemez.

Herhangi bir rezervasyon için sadece bir değişiklik yapılabilmektedir. Tüm değişiklik işlemlerinde (tarih, oda tipi, vb.) güncel indirim oranları ve fiyatlar geçerli olacaktır.

Travelpark, doğrudan otel ile yapılmış herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Otelin değil, Travelpark'nun koşulları geçerli olacaktır.

Özel günler, belirli tarihler ve erken rezervasyon süresince geçerli olacak iptal ve değişiklik kuralları, otel tarafından bildirildiği anda Travelpark tarafından bilgilendirme ve güncelleme yapılmaktadır.

Ücretsiz geceleme, erken rezervasyon indirimi gibi çeşitli promosyonlar içeren herhangi bir rezervasyon farklı kural ve sınırlamalara tabidir. Genel olarak bu kural ve sınırlamalar; isim ve tarih değişikliği yapılamaması ya da değişiklik halinde yeni fiyatların uygulanmasını içerir. Eğer bir ücretsiz geceleme içeren rezervasyonunuz var ise (örn; 5 kal 4 öde), bir gecenin iptal edilmesi durumunda geri iade yapılamaz, çünkü iptali talep edilen geceleme ücretsizdir.

Konfirme olan bir rezervasyon için istemiş olduğunuz değişiklerde, gece sayısını azaltmış olsanız bile gecelik fiyatlarda değişiklik olabileceğini lütfen unutmayınız. Bunun sebebi rezervasyon ilk yapıldığı zaman geçerli olan promosyonlardır.

KİMLİK TESPİTİ

Travelpark, hesabınızı korumak amacıyla, rezervasyon ödemesinin yapıldığı kredi kartının sahibinden kimlik bilgisi talep etme hakkını saklı tutar. Bu önlem kart sahibini herhangi bir yanlış kredi kartı kullanımı karşısında korumak amacıyla alınmıştır.

ALTERNATİF BİR OTELDE KONAKLAMA DURUMU ( BOOK OUT )

Eğer rezervasyon yapılmış olan otel kapalı, mevcut kapasitesinden fazla rezervasyon kabul etmiş ve/veya otelde teknik bir arızadan dolayı tamirat-inşaat mevcut ise otel, onayladığı rezervasyonu kabul etmeyebilir. Bu durumda otel ve/veya tedarikçisinin benzer bir standartta farklı bir konaklama sunma yükümlülüğü vardır.

Konaklamanın orjinal otelden başka bir otele değiştirilmesinden Travelpark sorumlu tutulamaz. Travelpark kendisine iletilmiş alternatif otel bilgisini rezervasyonu yapan acenteye aynı anda e-posta ile bildirmek ile yükümlüdür. Bu durum sonucu olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir zarar veya masraf tamamen otel ve/veya tedarikçisinin sorumluluğundadır.

GRUP REZERVASYONLARI

6 ve daha fazla odanın talep edildiği durumlar grup rezervasyonu olarak değerlendirilir. Grup talepleri Travelpark web sitesi üzerindeki form doldurularak iletilmelidir. Her grup rezervasyonunun birbirinden ve münferit rezervasyonlardan farklı kuralları bulunabilir. Bu kurallar grup departmanı tarafından teklif aşamasında bildirilecektir.

Grup talepleri Travelpark web sitesi üzerindeki form doldurularak Grup Departmanına iletilmelidir. Travelpark sadece yer tutmak ya da gelecekte satısı yapılmak üzere münferit olarak yapılmış grup rezervasyonlarını ( 6 ve daha fazla oda ) iptal etme hakkını saklı tutar ve sorumluluk almaz.

Travelpark otel bilgilerini mümkün olduğunca doğru sunabilmek için çalışmalar yapar, ancak misafirin konaklama süresince otelde mevcut olan/olamayan veya misafirin kişisel beğeni ve tercihlerine uymayan bilgi ve olanakların doğruluğundan sorumlu değildir.

Dekorasyon/yenileme ve onarım, otelin bakımı için gereklidir ve önceden uyarı olmaksızın yapılabilir. Otel ya da çalışanları tarafından misafire yansıyan herhangi bir rahatsızlık, uygunsuzluk, kaza, hırsızlık Travelpark sorumluluğunda değildir.

Klima, kasa, mini bar, televizyon uzaktan kumandanın kiralanması, vb. gibi misafir odaları teferruatları için otelin talep edebileceği herhangi bir ekstra ödeme üzerinde Travelpark'ın kontrolü yoktur, oluşabilecek ilave ödemelerden sorumlu değildir.

Otel ve misafir oda fotoğrafları, otelin genel görünümünü vermek amacıyla sağlanır. Misafir oda fotoğrafları rezervasyon yapılmış oda kategorisinden farklı bir kategoride veya misafir için ayrılmış odayla birebir aynı olmayabilir.

Travelpark web sitesinde yer alan tüm otellere rezervasyon yapabilmek için seyahat eden misafirlerden birinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bu yaş sınırı Amerika Birleşik Devletleri'nde daha üst bir limite ulaşmaktadır. Amerika Birleşik Devletlereri'ndeki bir otel rezervasyonu için misafirler 25 yaşın altında ise, otel ile iletişime geçilmesi gerekir.

HARİTA BİLGİLERİ

Haritalar sadece bilgi amacıyla sağlanır. Travelpark, mümkün olduğunca doğru harita bilgisini sunmak için çalışmalar yaparken, bu bilgilerin doğruluğuna dair her türlü hata ve/veya eksiklikler için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi acentenin kendi sorumluluğundadır

ŞİKAYETLER

Otelde çözümlenemeyen her hangi bir şikayet, Travelpark sistemi üzerindeki "Mesajlar" bölümünden "Şikayet" kategorisini seçilerek ilgili departmana, otel çıkış tarihinden sonraki 20 gün içinde bildirilmelidir. Travelpark otel çıkış tarihinden sonraki 20 gün içerisinde iletilmeyen şikayetleri kabul etmez.

Şikayetin bir kopyası misafir tarafından konaklama sırasında otel yönetimine sunulmalı ve imzalatılmalıdır. Otel hizmetleri ile ilgili şikayetler, Travelpark tarafından ilgili birime yönlendirilecektir. Travelpark şikayetleri iletildikleri günden sonraki 5-20 iş günü içerisinde cevaplamak ile yükümlüdür.

VİZE DESTEĞİ

Travelpark, tamamı ödenmemiş ( ödeme sürecinde ) herhangi bir rezervasyon için otelden herhangi bir vize belgesi talep etmek ile yükümlü değildir.

Ödemesi yapılmış rezervasyonlar için ise mevcut rezervasyonun iptal edilmesi durumunda 10 Euro masrafın kabul edilmesi halinde otelden vize belgesi talep edecektir.

Travelpark, vize belgesi talebinin otel tarafından kabul edileceğinin garantisini vermez ve oteller tarafından uygulanan ilave ücret uygulamasından sorumlu tutulamaz.

Otellerin talep edebilecegi ilave ücret, sehayat eden müşteri ya da acentenin kendisi tarafından otelle irtibata geçilip ödenmelidir.

GENEL ŞART VE KOŞULLAR

Travelpark üyesi her acente yaptığı rezervasyonda misafire karşı kendi sorumludur. Travelpark seyahat eden misafirlerden herhangi bir rezervasyon için talep ve şikayet kabul etmez, iletişime geçmez. Travelpark sadece rezervasyonu yapan acentenin kendisi ile irtibat halinde olacaktır.

Travelpark'a yapılan telefon çağrıları, hizmet kalitesini gözlemlemek ve geliştirmek için kayıt edilebilir.

Travelpark, sel, deprem, ayaklanma, terörist eylemler, ülke içindeki devlet eylemleri veya yönetim değişikliği, kötü hava koşulları, vb. gibi kontrol dışı durumlar ile ilgili hizmetteki herhangi bir aksamadan sorumlu olmayacaktır.

Farklı ülkelerin iklim değişiklikleri ve enerji tasarruf kuralları, bu belirli bölge ve/veya ülke içinde yerleşik oteldeki ısıtma sistemlerini etkileyebilir. Örneğin, yasal düzenlemelerden dolayı, İtalya'da ısıtma sistemleri sadece 15 Ekim ile 15 Mart arasında çalıştırılabilir. Yüzme havuzlarının açılış ve kapanış tarihleri, iklim ve hava koşullarından etkilenebilir. Travelpark, bu hususlar ile ilgili olarak otellerin uygulamalarından sorumlu değildir.

Sistemde arama esnasında geçen sürede satın al görünmesine karşın otel müsaitliğini yitirmiş olabilir.

Eğer herhangi bir promosyonel e-posta / gazete veya özel teklifler almak istemiyor iseniz, lütfen bizimle info@travelpark.com.tr 'den iletişime geçiniz.

Önemli - Travelpark üyesi bir acente, online rezervasyonu tamamladıktan sonra, konaklama belgesi üzerindeki rezervasyon detaylarını, otel, adres, şehir ve ülke gibi tüm bilgileri kontrol etmeli ve doğru olduğundan emin olmalıdır.

KABUL EDİYORUM – Travelpark online sisteminin kullanımı şirketimizin şart ve koşullarını kabul etmenize bağlıdır. Sistemi kullanıyor olmanız bu şart ve koşulları tam olarak okuyup, anlamış olduğunuzu gösterir.